Porównania międzylaboratoryjne we współpracy z QuemiQ
Profesjonalnie, obiektywnie, kompetentnie, bezstronnie i poufnie
Dzięki zespołowi ekspertów z ogromnym doświadczeniem, świadczone przez nas usługi odpowiadają potrzebom wszystkich firm — od startupów po duże koncerny — zapewniając im trwałe zmiany i wymierny wzrost. Skontaktuj się z nami i dowiedz się, jak firma QuemiQ może pomóc Ci osiągnąć sukces.

Małe ILC
Profesjonalnie i obiektywnie
Laboratorium, które w swoim zakresie akredytacji ma badania, dla których nie ma badań biegłości (PT) często zmuszone jest do organizowania we własnym zakresie tzw. małych ILC. Niestety nie zawsze są kompetencje, czas
lub zwyczajnie brak jest obiektywizmu i bezstronności
do realizacji takich badań.
W tym zakresie właśnie QuemiQ może przyjść z pomocą. Małe ILC mogą dotyczyć maksymalnie 7 uczestników (różne laboratoria lub laboratoria oddziałowe w ramach tej samej organizacji).
Oferujemy:
przygotowanie planu programu ILC
przesłanie instrukcji dla uczestników
dystrybucję lub wskazanie obiektu przeznaczonego do porównań (za obiekt odpowiadają laboratoria zlecające)
sporządzenie sprawozdania z zastosowaniem metod statystycznych i metod analizy danych wykorzystywanych do określenia wartości przypisanej i oceny rezultatów uczestników
przekazanie kompletu zapisów zawierających dane dotyczące organizacji małe ILC
Każdorazowo zakres współpracy ustalane jest z laboratorium organizującym małe ILC. Przy realizacji stosujemy się do wytycznych: PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, PN-EN ISO/IEC 17043:2011 oraz DA-05 i EA-4/21 INF: 2018.

ILC
Osiągnij swoje cele
Laboratorium, które w swoim zakresie akredytacji ma badania, dla których nie ma badań biegłości (PT) może wziąć również udział w porównaniach międzylaboratoryjnych (ILC). Aby zagwarantować bezstronność oraz spełnienie wymagań PN-EN ISO/IEC 17025:2018-02, PN-EN ISO/IEC 17043:2011 oraz DA-05 z pomocą przychodzą nasi eksperci.
Oferujemy kompleksową obsługę (gdy laboratoriów uczestniczących jest minimum 8):
przygotowanie planu programu ILC (PT)
dystrybucję lub wskazanie obiektu przeznaczonego do porównań (za obiekt odpowiada laboratorium zlecające - w tym za dane potwierdzające jednorodność i stabilność próbki)
sporządzenie raportu z zastosowaniem metod statystycznych i metod analizy danych wykorzystywanych do określenia wartości przypisanej i oceny rezultatów uczestników
